Manly-Warringah dominate McDonald’s Premier Cricket

Jackson Pringle Manly-Warringah scored the most runs in a single day by any team for 12 years on the first day of the third round of McDonald’s NSW Premier Read more

Bowlers enjoy opening day of Kingsgrove Sports T20 Cup

Jackson Pringle The opening round of the Kingsgrove Sports T20 competition on Sunday, was a day for the bowlers with three teams bowled out for less than Read more

Sangha continues to impress in Premier Cricket

David Gavin Seventeen-year-old leg-spinner Tanveer Sangha has again demonstrated his immense potential claiming career best First Grade figures on the Read more

Century to Crawford, Copeland and Bills take five in Premier Cricket

David Gavin Gordon batsman Tym Crawford made the highest score of his First Grade career, while Sydney paceman Nic Bills and experienced Blues seamer Read more

New Helmet Policy Announced

The Sydney Cricket Association has today released its new Mandatory Helmet Policy which becomes active in all Men's and Women's Premier and Shires Cricket. Read more

Gilkes and Holt start Premier Cricket campaign with centuries

Jackson Pringle Blues rookies Matthew Gilkes and Baxter Holt both recorded dynamic One-Day centuries guiding their clubs to victory during the opening Read more

Patterson & Watson to feature in opening round of Premier Cricket

Jackson Pringle Recent Test debutant Kurtis Patterson and former Australian allrounder Shane Watson join many familiar names selected in the highly anticipated Read more

NSW Premie Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Eastern Suburbs
   def  
UNSW
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Manly-Warringah
   def  
Gordon
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Randwick Petersham
   def  
Mosman
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Sutherland
   def  
St George
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Sydney
   def  
UTS North Sydney
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 1 13 Oct 19
Blacktown Mounties
   def by  
Sydney University
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Manly-Warringah
   def by  
UTS North Sydney
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Mosman
   def by  
Gordon
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Randwick Petersham
   def by  
Sydney
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Sutherland
   def  
Eastern Suburbs
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
UNSW
   def  
St George
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Fairfield-Liverpool
   def by  
Blacktown Mounties
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Hawkesbury
   def  
Sydney University
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Northern District
   def by  
Campbelltown-Camden
Poidevin-Gray Shield 2 20 Oct 19
Parramatta
   def  
Penrith
RankNameRunsGradeRound 
1 Tym Crawford169First Grade2
2 Matthew R Gilkes166First Grade1
3 Oliver Davies165First Grade3
4 Adrian Isherwood134First Grade2
5 Ryan Farrell126First Grade3
6 Baxter J Holt122First Grade1
7 Hayden Kerr121First Grade1
8 Nathan J McAndrew109First Grade3
9 Benjamin Bryant101First Grade3
10 Suffan U Hassan101First Grade2

Live Scores

Contact Us