Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
154 Matthew Day Blacktown Mounties Cricket Club Second Grade14 1 Penrith Cricket Club
147 Harjas Singh Blacktown Mounties Cricket Club Second Grade14 1 Penrith Cricket Club
141 Tristen O McDonald Sydney Cricket Club Second Grade14 1 Gordon Cricket Club
134* Mitchell W Crayn Northern District Cricket Club Fifth Grade14 1 St George Cricket Club
106* Anthony B Melnyk Bankstown Cricket Club Third Grade14 1 Sydney University Cricket Club
105* Jack R Attenborough University of NSW Cricket Club First Grade14 2 Campbelltown-Camden Cricket Club
103 Clayton A Waters Northern District Cricket Club Third Grade14 1 St George Cricket Club
102* Mitchell Hinds Bankstown Cricket Club Second Grade14 1 Sydney University Cricket Club
101* Ben Abbott Parramatta District Cricket Club First Grade14 2 Western Suburbs Cricket Club
97 Chris Williams Sutherland District Cricket Club First Grade14 1 Manly-Warringah Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
7/41 Benjamin A Manenti Sydney Cricket Club First Grade14 1 Gordon Cricket Club
7/74 Smit Raval Blacktown Mounties Cricket Club Second Grade14 1 Penrith Cricket Club
6/14 Evan Dunnachie Manly-Warringah Cricket Club Fifth Grade14 1 Sutherland District Cricket Club
6/22 Tom Foreman Sydney University Cricket Club Fifth Grade14 1 Bankstown Cricket Club
6/27 Jacob Taucher Eastern Suburbs Cricket Club Second Grade14 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
5/15 Christopher Savage UTS North Sydney Cricket Club Fourth Grade14 1 Mosman Cricket Club
5/16 Vibhu-Sadayappan S Karthikeyan University of NSW Cricket Club Fifth Grade14 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
5/20 Hayden C McLean University of NSW Cricket Club First Grade14 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
5/20 Andrew M Hicks Manly-Warringah Cricket Club Second Grade14 2 Sutherland District Cricket Club
5/22 Steve Milliken Sutherland District Cricket Club Second Grade14 1 Manly-Warringah Cricket Club
5/25 Daniel Dent Penrith Cricket Club Fourth Grade14 1 Blacktown Mounties Cricket Club
5/29 Quincy L Titterton Gordon Cricket Club First Grade14 1 Sydney Cricket Club
5/32 Lachlan Ford Western Suburbs Cricket Club First Grade14 1 Parramatta District Cricket Club
5/33 Andrew K Salkeld Western Suburbs Cricket Club Third Grade14 1 Parramatta District Cricket Club
5/37 Joshua Wigney Manly-Warringah Cricket Club Third Grade14 1 Sutherland District Cricket Club
5/38 Scott O'Brien Gordon Cricket Club Fifth Grade14 1 Sydney Cricket Club
5/42 Andrew M Hicks Manly-Warringah Cricket Club Second Grade14 1 Sutherland District Cricket Club
5/43 Thomas W Ortiz St George Cricket Club Second Grade14 1 Northern District Cricket Club
5/47 Dean N Jones University of NSW Cricket Club Second Grade14 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
5/49 Owen Simonsen Parramatta District Cricket Club Second Grade14 1 Western Suburbs Cricket Club
5/49 Connor Passlow Campbelltown-Camden Cricket Club Third Grade14 1 University of NSW Cricket Club
5/50 Darshil P Patel Fairfield-Liverpool Cricket Club Third Grade14 1 Eastern Suburbs Cricket Club
5/65 Elliot Heath Penrith Cricket Club Second Grade14 1 Blacktown Mounties Cricket Club
5/66 Riley Allington Fairfield-Liverpool Cricket Club Second Grade14 1 Eastern Suburbs Cricket Club
5/73 Hunar Verma Blacktown Mounties Cricket Club First Grade14 1 Penrith Cricket Club
5/73 Ben J Taylor Bankstown Cricket Club First Grade14 1 Sydney University Cricket Club
5/79 Aidan J Van Den Nieuwboer Hawkesbury Cricket Club First Grade14 1 Randwick Petersham Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
60 Guy Baseby Eastern Suburbs Cricket Club Fifth Grade14 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
50 Luke Hawksworth Sutherland District Cricket Club Fourth Grade14 1 Manly-Warringah Cricket Club
50 Bradley C Spiby UTS North Sydney Cricket Club Fifth Grade14 1 Mosman Cricket Club
500Zane Chattree Fairfield-Liverpool Cricket Club Fourth Grade14 1 Eastern Suburbs Cricket Club
401Tyran Liddiard Penrith Cricket Club First Grade14 1 Blacktown Mounties Cricket Club
401Ashley Doolan Mosman Cricket Club First Grade14 1 UTS North Sydney Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
8/409 Blacktown Mounties Second Grade14 1 Penrith
5/319 Northern District Third Grade14 1 St George
8/312 Sydney Second Grade14 1 Gordon
8/275 Randwick Petersham Third Grade14 1 Hawkesbury
6/269 Northern District Fifth Grade14 1 St George
10/267 St George Fifth Grade14 1 Northern District
10/257 Hawkesbury Second Grade14 1 Randwick Petersham
10/252 Western Suburbs First Grade14 1 Parramatta
7/245 Penrith Fifth Grade14 1 Blacktown Mounties
8/244 Gordon Poidevin-Gray ShieldPF 1 St George

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
178 CA Waters - JC Camp Northern District Third Grade14 1 St George
166* G Joseph - B Abbott Parramatta First Grade14 2 Western Suburbs
124 N Doyle - T Brar Gordon First Grade14 2 Sydney
124 M Hinds - N Wijewardene Bankstown Second Grade14 1 Sydney University
117 JR Attenborough - EC Jamieson UNSW First Grade14 2 Campbelltown-Camden
109 D SINGH - A Rana UTS North Sydney Fifth Grade14 1 Mosman
105 AJ Mosca - BA Manenti Sydney First Grade14 2 Gordon
101 R Grieve - DL Johnson Parramatta Fifth Grade14 1 Western Suburbs
100 L Huard - TO McDonald Sydney Second Grade14 1 Gordon
96 BR Overton - J Dallaway Parramatta Third Grade14 1 Western Suburbs