Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
165* James Larkin Sydney University Cricket Club Second GradeGF 1 Parramatta District Cricket Club
128 William J Affleck Parramatta District Cricket Club Second GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
97 Tyran Liddiard Penrith Cricket Club First GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
92 Eric Serra St George Cricket Club Fourth GradeGF 1 Manly-Warringah Cricket Club
91 Hayden Storey Sydney University Cricket Club Third GradeGF 1 Eastern Suburbs Cricket Club
90 Joshua Vella St George Cricket Club Fourth GradeGF 1 Manly-Warringah Cricket Club
83 Nicky Craze Sydney University Cricket Club Second GradeGF 1 Parramatta District Cricket Club
82 Taj Brar Parramatta District Cricket Club Second GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
77 Tim P Cummins Sydney University Cricket Club First GradeGF 1 Penrith Cricket Club
65 William Akhurst Manly-Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 St George Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/74 Joshua Wigney Manly-Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 St George Cricket Club
6/97 Rodney Krause St George Cricket Club Fourth GradeGF 1 Manly-Warringah Cricket Club
4/32 Nathan Whittingham Sutherland Cricket Club Fifth GradeGF 1 University of NSW Cricket Club
4/34 Dugald Holloway Sydney University Cricket Club First GradeGF 1 Penrith Cricket Club
4/44 Jonathon Smith Eastern Suburbs Cricket Club Third GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
4/50 Ronak S Bedi Sutherland Cricket Club Fifth GradeGF 1 University of NSW Cricket Club
4/79 Joe Kershaw Sydney University Cricket Club First GradeGF 1 Penrith Cricket Club
3/33 Jake L Greenberg University of NSW Cricket Club Fifth GradeGF 1 Sutherland Cricket Club
3/40 Mitchell T Law University of NSW Cricket Club Fifth GradeGF 1 Sutherland Cricket Club
3/40 Tom Kierath Sydney University Cricket Club Third GradeGF 1 Eastern Suburbs Cricket Club
3/69 Jacob Workman Parramatta District Cricket Club Second GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
3/83 Ryan P Smith Penrith Cricket Club First GradeGF 2 Sydney University Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
400Tim P Cummins Sydney University Cricket Club First GradeGF 1 Penrith Cricket Club
400William Akhurst Manly-Warringah Cricket Club Fourth GradeGF 1 St George Cricket Club
300Cameron Weir Penrith Cricket Club First GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
300Tyran Liddiard Penrith Cricket Club First GradeGF 1 Sydney University Cricket Club
210Ryan Gibson Penrith Cricket Club First GradeGF 2 Sydney University Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
7/386 Sydney University Second GradeGF 1 Parramatta
6/385 Parramatta Second GradeGF 1 Sydney University
10/324 St George Fourth GradeGF 1 Manly-Warringah
10/293 Manly-Warringah Fourth GradeGF 1 St George
10/249 Penrith First GradeGF 1 Sydney University
10/207 Sydney University First GradeGF 1 Penrith
8/201 Eastern Suburbs Third GradeGF 1 Sydney University
10/199 Sydney University Third GradeGF 1 Eastern Suburbs
7/191 Sydney University First GradeGF 2 Penrith
7/156 Sutherland Fifth GradeGF 1 UNSW

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
210 WJ Affleck-T Brar Parramatta Second GradeGF 1 Sydney University
170 E Serra-J Vella St George Fourth GradeGF 1 Manly-Warringah
107 N Craze-J Larkin Sydney University Second GradeGF 1 Parramatta
107 J Larkin-D Miller Sydney University Second GradeGF 1 Parramatta
83 T Affleck-A Talwar Parramatta Second GradeGF 1 Sydney University
70 A Gummer-J Davies Manly-Warringah Fourth GradeGF 1 St George
66 W Akhurst-A Somerville Manly-Warringah Fourth GradeGF 1 St George
60 VK George-N Craze Sydney University Second GradeGF 1 Parramatta
60 NJ Walker-TP Cummins Sydney University First GradeGF 1 Penrith
59 LM O'Farrell-S Cassel Parramatta Second GradeGF 1 Sydney University
59 H Storey-JI Toyer Sydney University Third GradeGF 1 Eastern Suburbs