Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
208 Andrew Walsh St George Cricket Club First Grade6 1 UTS North Sydney Cricket Club
157 Stephen S Eskinazi Sydney Cricket Club First Grade6 1 University of NSW Cricket Club
147 Jaydyn Simmons Fairfield-Liverpool Cricket Club First Grade6 1 Blacktown Mounties Cricket Club
143 Dale J Mckay Hawkesbury Cricket Club First Grade6 1 Penrith Cricket Club
141 Thomas A Jagot UTS North Sydney Cricket Club First Grade6 1 St George Cricket Club
125* Tyran Liddiard Penrith Cricket Club First Grade6 1 Hawkesbury Cricket Club
119 Joshua A Clarke Western Suburbs Cricket Club First Grade6 1 Sutherland District Cricket Club
118* Angus J Robson Eastern Suburbs Cricket Club First Grade6 1 Bankstown Cricket Club
117 John Nevell UTS North Sydney Cricket Club Fifth Grade4 1 St George Cricket Club
114 Isaiah Vumbaca Manly-Warringah Cricket Club Second Grade6 1 Randwick Petersham Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
7/60 Luke Webb Campbelltown-Camden Cricket Club First Grade6 1 Mosman Cricket Club
6/13 Jacob Murphy Campbelltown-Camden Cricket Club Fourth Grade4 1 Mosman Cricket Club
6/20 Shubham Kaushik University of NSW Cricket Club Fifth Grade4 1 Sydney Cricket Club
6/40 Jonty Webb Northern District Cricket Club Fourth Grade4 1 Sydney University Cricket Club
6/48 Chad A Soper Northern District Cricket Club Second Grade6 1 Sydney University Cricket Club
5/19 Jarod F Baxter Northern District Cricket Club Fifth Grade4 1 Sydney University Cricket Club
5/87 James Campbell UTS North Sydney Cricket Club First Grade6 1 St George Cricket Club
5/116 Connor Blaxall-Hill Western Suburbs Cricket Club First Grade6 1 Sutherland District Cricket Club
4/9 Dermott Beattie Mosman Cricket Club Third Grade4 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
4/16 William Salzmann Campbelltown-Camden Cricket Club Poidevin-Gray Shield4 1 Parramatta District Cricket Club
4/16 Ishaan Singh Western Suburbs Cricket Club Fifth Grade4 1 Sutherland District Cricket Club
4/17 Stephen N O'Keefe Manly-Warringah Cricket Club First Grade6 1 Randwick Petersham Cricket Club
4/21 Rory Russo St George Cricket Club Third Grade4 1 UTS North Sydney Cricket Club
4/22 Harjit Singh Mosman Cricket Club Second Grade6 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
4/23 Reegan Wilson Penrith Cricket Club Fifth Grade4 1 Hawkesbury Cricket Club
4/24 Rupert Lilburne Eastern Suburbs Cricket Club Poidevin-Gray Shield4 1 University of NSW Cricket Club
4/24 Jake Carden Manly-Warringah Cricket Club First Grade6 1 Randwick Petersham Cricket Club
4/28 Evasio R MacMillan St George Cricket Club Second Grade6 1 UTS North Sydney Cricket Club
4/32 Dean J Crawford Mosman Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup8 1 Randwick Petersham Cricket Club
4/37 Jackson Saggers Gordon Cricket Club First Grade6 1 Parramatta District Cricket Club
4/37 Robert Aitken UTS North Sydney Cricket Club Second Grade6 1 St George Cricket Club
4/47 Tom Brooks Western Suburbs Cricket Club Poidevin-Gray Shield4 1 Northern District Cricket Club
4/48 Ashwin M Premkumar Gordon Cricket Club First Grade6 1 Parramatta District Cricket Club
4/51 Dayne Heward Bankstown Cricket Club Second Grade6 1 Eastern Suburbs Cricket Club
4/51 Sam Wood Eastern Suburbs Cricket Club Second Grade6 1 Bankstown Cricket Club
4/54 Daniel Nicotra Bankstown Cricket Club Second Grade6 1 Eastern Suburbs Cricket Club
4/55 Ross R Pawson Northern District Cricket Club First Grade6 1 Sydney University Cricket Club
4/55 Ryan Fletcher Penrith Cricket Club First Grade6 1 Hawkesbury Cricket Club
4/55 Chris De Kretser Hawkesbury Cricket Club Second Grade6 1 Penrith Cricket Club
4/60 Scott Sharma Randwick Petersham Cricket Club Second Grade6 1 Manly-Warringah Cricket Club

Hat-Tricks

Consec WktsPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3Jacob Murphy Campbelltown-Camden Cricket Club Fourth Grade4 1 Mosman Cricket Club

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
501Hamish Dunlop Eastern Suburbs Cricket Club Fourth Grade4 1 Bankstown Cricket Club
500Conor Canty Penrith Cricket Club Second Grade6 1 Hawkesbury Cricket Club
401Liam A Devaney Hawkesbury Cricket Club Fourth Grade4 1 Penrith Cricket Club
40 Taha Shoaib Western Suburbs Cricket Club Fifth Grade4 1 Sutherland District Cricket Club
400Logan Weston Manly-Warringah Cricket Club Second Grade6 1 Randwick Petersham Cricket Club
400Beau R McClintock Sydney Cricket Club First Grade6 1 University of NSW Cricket Club
400Samuel J McMahon Western Suburbs Cricket Club First Grade6 1 Sutherland District Cricket Club
310Matthew J Calder Mosman Cricket Club Poidevin-Gray Shield4 1 Randwick Petersham Cricket Club
202George W Condon Mosman Cricket Club Second Grade6 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
202Dhruv Kant Parramatta District Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup8 1 Campbelltown-Camden Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
10/399 Sydney First Grade6 1 UNSW
7/360 UNSW Second Grade6 1 Sydney
9/359 St George First Grade6 1 UTS North Sydney
9/355 UTS North Sydney First Grade6 1 St George
9/346 Manly-Warringah Second Grade6 1 Randwick Petersham
5/330 Eastern Suburbs First Grade6 1 Bankstown
8/329 Bankstown First Grade6 1 Eastern Suburbs
6/314 Blacktown Mounties Second Grade6 1 Fairfield-Liverpool
10/313 Fairfield-Liverpool Second Grade6 1 Blacktown Mounties
9/313 Sydney University First Grade6 1 Northern District

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
213 A Walsh - JS Graham St George First Grade6 1 UTS North Sydney
204 TA Jagot - TL Reynolds UTS North Sydney First Grade6 1 St George
192 B Bryant - J Edwards Manly-Warringah First Grade6 1 Randwick Petersham
162 R Wikramanayake - R Shirazi Blacktown Mounties Second Grade6 1 Fairfield-Liverpool
146 G Singh - LJ O'Connor Fairfield-Liverpool Second Grade6 1 Blacktown Mounties
137 J Cormack - BJ Taylor Bankstown First Grade6 1 Eastern Suburbs
129 M Iemma - J Rush St George Third Grade4 1 UTS North Sydney
127 O Davies - JW Foster Manly-Warringah Poidevin-Gray Shield4 1 Gordon
125 CD Miller - BJ Davis Northern District First Grade6 1 Sydney University
124 JA Clarke - JG Psarakis Western Suburbs First Grade6 1 Sutherland