Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
120* Jay S Lenton Manly-Warringah Cricket Club First Grade4 1 UTS North Sydney Cricket Club
104* Tyran Liddiard Penrith Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Hawkesbury Cricket Club
92 Daniel Sams Randwick Petersham Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 University of NSW Cricket Club
81* Callum Barton Sutherland District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 UTS North Sydney Cricket Club
78* Kaleb Phillips St George Cricket Club First Grade4 1 Randwick Petersham Cricket Club
71* Luca La Costa Eastern Suburbs Cricket Club Fifth Grade4 1 Gordon Cricket Club
69 Will A Simpson Eastern Suburbs Cricket Club First Grade4 1 Gordon Cricket Club
67* Nicholas J Cutler Western Suburbs Cricket Club First Grade4 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
66 Jason J Sangha Randwick Petersham Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 University of NSW Cricket Club
65 Scott A Rodgie Northern District Cricket Club First Grade4 1 Sydney University Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
4/9 Tom Lammonby Manly-Warringah Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Eastern Suburbs Cricket Club
4/14 Andrew Ritchie Sutherland District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 UTS North Sydney Cricket Club
4/17 Daniel A Alleyn Northern District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
4/18 Gabriel P Venica-Singh Hawkesbury Cricket Club Second Grade4 1 Sydney Cricket Club
4/19 Pinku Doshi Blacktown Mounties Cricket Club Second Grade4 1 University of NSW Cricket Club
4/31 Harjit Singh Mosman Cricket Club Second Grade4 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
4/33 Chad A Soper Northern District Cricket Club First Grade4 1 Sydney University Cricket Club
3/4 Jarrad N Burke Fairfield-Liverpool Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Northern District Cricket Club
3/11 Alexander Bain Manly-Warringah Cricket Club Third Grade4 1 UTS North Sydney Cricket Club
3/13 Rupert F Lilburne Eastern Suburbs Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Manly-Warringah Cricket Club
3/17 Ross R Pawson Northern District Cricket Club First Grade4 1 Sydney University Cricket Club
3/17 Thomas Mullen Sydney Cricket Club Second Grade4 1 Hawkesbury Cricket Club
3/18 Damien Aviet Fairfield-Liverpool Cricket Club Second Grade4 1 Mosman Cricket Club
3/18 Tom Brooks Western Suburbs Cricket Club First Grade4 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
3/18 David Monaghan Gordon Cricket Club Fifth Grade4 1 Eastern Suburbs Cricket Club
3/19 Hanno Jacobs Western Suburbs Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Sydney University Cricket Club
3/19 Ellis Sherriff Sydney Cricket Club Second Grade4 1 Hawkesbury Cricket Club
3/21 Sam Alexander UTS North Sydney Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Sutherland District Cricket Club
3/23 Koby Layton Bankstown Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Parramatta District Cricket Club
3/24 Jacob Workman Parramatta District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Bankstown Cricket Club
3/24 Harrison May UTS North Sydney Cricket Club Third Grade4 1 Manly-Warringah Cricket Club
3/25 Lachlan Ford Western Suburbs Cricket Club First Grade4 1 Campbelltown-Camden Cricket Club
3/25 Kieran Tate Sydney University Cricket Club First Grade4 1 Northern District Cricket Club
3/27 Ashwin Premkumar Gordon Cricket Club First Grade4 1 Eastern Suburbs Cricket Club
3/28 Matthew M Moran Mosman Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Gordon Cricket Club
3/32 Bilal Qureshi Hawkesbury Cricket Club Second Grade4 1 Sydney Cricket Club
3/34 Ridham N Vadalia University of NSW Cricket Club Second Grade4 1 Blacktown Mounties Cricket Club
3/35 Ben J Ronson Mosman Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Gordon Cricket Club
3/38 Kieran Tate Sydney University Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Western Suburbs Cricket Club
3/54 Quincy L Titterton Gordon Cricket Club First Grade4 1 Eastern Suburbs Cricket Club

Hat-Tricks

Consec WktsPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3Andrew Ritchie Sutherland District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 UTS North Sydney Cricket Club

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
211Tim P Cummins Sydney University Cricket Club First Grade4 1 Northern District Cricket Club
30 Kyle Vicary Hawkesbury Cricket Club Second Grade4 1 Sydney Cricket Club
30 Daniel R Jesuthasan University of NSW Cricket Club Third Grade4 1 Blacktown Mounties Cricket Club
300Liam M O'Farrell Mosman Cricket Club Second Grade4 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
300Matthew J Calder Mosman Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Gordon Cricket Club
300Bradley Simpson Bankstown Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Parramatta District Cricket Club
300Tyran Liddiard Penrith Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Hawkesbury Cricket Club
300John Nevell UTS North Sydney Cricket Club Third Grade4 1 Manly-Warringah Cricket Club
300Udit H Mehta Eastern Suburbs Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Manly-Warringah Cricket Club
300Caelan D Maladay Sydney University Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Western Suburbs Cricket Club
300Lachlan D Shaw Northern District Cricket Club Poidevin-Gray Shield3 1 Fairfield-Liverpool Cricket Club
201Aiden Bariol UTS North Sydney Cricket Club Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Sutherland District Cricket Club
21 Anmol Singh Hawkesbury Cricket Club Second Grade4 1 Sydney Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
4/229 Manly-Warringah First Grade4 1 UTS North Sydney
9/220 Eastern Suburbs First Grade4 1 Gordon
3/213 Randwick Petersham Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 UNSW
8/196 Eastern Suburbs Fifth Grade4 1 Gordon
5/185 St George First Grade4 1 Randwick Petersham
3/184 Penrith Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Hawkesbury
9/172 Manly-Warringah Third Grade4 1 UTS North Sydney
9/168 Mosman Poidevin-Gray Shield3 1 Gordon
4/164 UTS North Sydney Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Sutherland
10/163 Northern District First Grade4 1 Sydney University

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
136 JJ Sangha - D Sams Randwick Petersham Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 UNSW
127* JS Lenton - T Lammonby Manly-Warringah First Grade4 1 UTS North Sydney
118 T Liddiard - RC Smith Penrith Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Hawkesbury
95* CD Miller - AP Cahill Northern District Poidevin-Gray Shield3 1 Fairfield-Liverpool
91 JA Clarke - NJ Cutler Western Suburbs First Grade4 1 Campbelltown-Camden
88 N Stapleton - K Phillips St George First Grade4 1 Randwick Petersham
86 N Bertus - S Copperfield Parramatta Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Bankstown
84 PM Nevill - BJ Holt Eastern Suburbs First Grade4 1 Gordon
77 C Barton - K Ross Sutherland Poidevin-Gray Shield3 1 UTS North Sydney
76 L La Costa - JC Wilton Eastern Suburbs Fifth Grade4 1 Gordon
76 TA Jagot - A Bariol UTS North Sydney Kingsgrove Sports Twenty20 Cup3 1 Sutherland