Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
THE BELVIDERE CUP - ESTABLISHED 1893/94
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1 One-Day Match (also 1st Grade Limited-Overs Cup Round 1)
26 Sep 20 9:30AM Bankstown   def   UNSW Bankstown Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Campbelltown-Camden   def by   Northern District Raby Oval 1 Official result
26 Sep 20 9:30AM Eastern Suburbs   def   UTS North Sydney Waverley Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Hawkesbury   def   Gordon Owen Earle Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Mosman   def by   Manly-Warringah Allan Border Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Penrith   def   St George Howell Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Randwick Petersham   def   Fairfield-Liverpool Petersham Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Sutherland   def by   Parramatta Glenn McGrath Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Sydney   def   Sydney University Drummoyne Oval Official result
26 Sep 20 9:30AM Western Suburbs   def   Blacktown Mounties Pratten Park Official result
Round 2 2-Day Match
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Bankstown   def   Sutherland Bankstown Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Campbelltown-Camden   def by   Fairfield-Liverpool Raby Oval 1 Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Eastern Suburbs   def   Penrith Waverley Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Hawkesbury   def by   Northern District Owen Earle Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Manly-Warringah   def   St George Manly Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Randwick Petersham   def   Blacktown Mounties Petersham Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Sydney   def   Mosman Drummoyne Oval Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM Sydney University   def   Gordon University Oval, Sydney University Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM UNSW   def by   Western Suburbs David Phillips South Official result
3 Oct 20 9:30AM, 10 Oct 20 10:30AM UTS North Sydney   def   Parramatta Bon Andrews Oval (North Sydney #2) Official result
Round 3 2-Day Match
17 Oct 20 9:30AM, 24 Oct 20 9:30AM St George   def   Blacktown Mounties Hurstville Oval Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Bankstown   drew   Randwick Petersham Bankstown Oval Official result
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Hawkesbury   drew   Mosman Owen Earle Oval Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Manly-Warringah   def   Penrith Manly Oval Official result
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Northern District   drew   Sydney Mark Taylor Oval Official result
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Parramatta   drew   Fairfield-Liverpool Old Kings Oval Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Sutherland   def   Campbelltown-Camden Glenn McGrath Oval Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Sydney University   drew   Eastern Suburbs University Oval, Sydney University Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM UTS North Sydney   drew   UNSW David Phillips South Final result entered, no confirmation
17 Oct 20 10:30AM, 24 Oct 20 10:30AM Western Suburbs   def by   Gordon Pratten Park Final result entered, no confirmation
Round 4 One-Day Match (also 1st Grade Limited-Overs Cup Round 2)
31 Oct 20 10:00AM Blacktown Mounties   v   Sutherland Joe McAleer Reserve  
31 Oct 20 10:00AM Eastern Suburbs   v   Hawkesbury Waverley Oval  
31 Oct 20 10:00AM Fairfield-Liverpool   v   Sydney Rosedale Oval  
31 Oct 20 10:00AM Gordon   v   Manly-Warringah Chatswood Oval  
31 Oct 20 10:00AM Mosman   v   Sydney University Allan Border Oval  
31 Oct 20 10:00AM Northern District   v   Randwick Petersham Mark Taylor Oval  
31 Oct 20 10:00AM Parramatta   v   Campbelltown-Camden Old Kings Oval  
31 Oct 20 10:00AM Penrith   v   Bankstown Howell Oval  
31 Oct 20 10:00AM St George   v   UNSW Hurstville Oval  
31 Oct 20 10:00AM Western Suburbs   v   UTS North Sydney Pratten Park  
Round 5 One-Day Match (also 1st Grade Limited-Overs Cup Round 3)
7 Nov 20 10:00AM Blacktown Mounties   v   Northern District Joe McAleer Reserve  
7 Nov 20 10:00AM Campbelltown-Camden   v   Eastern Suburbs Raby Oval 1  
7 Nov 20 10:00AM Gordon   v   Mosman Chatswood Oval  
7 Nov 20 10:00AM Hawkesbury   v   Fairfield-Liverpool Owen Earle Oval  
7 Nov 20 10:00AM Manly-Warringah   v   Bankstown Manly Oval  
7 Nov 20 10:00AM Randwick Petersham   v   Penrith  
7 Nov 20 10:00AM Sutherland   v   St George Glenn McGrath Oval  
7 Nov 20 10:00AM Sydney   v   UTS North Sydney Drummoyne Oval  
7 Nov 20 10:00AM Sydney University   v   Western Suburbs University Oval, Sydney University  
7 Nov 20 10:00AM UNSW   v   Parramatta David Phillips South  
Round 6 2-Day Match
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Bankstown   v   Eastern Suburbs Bankstown Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Fairfield-Liverpool   v   Blacktown Mounties Rosedale Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Manly-Warringah   v   Randwick Petersham Manly Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Mosman   v   Campbelltown-Camden Allan Border Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Parramatta   v   Gordon Old Kings Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Penrith   v   Hawkesbury Howell Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM St George   v   UTS North Sydney Hurstville Oval  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Sydney University   v   Northern District University Oval, Sydney University  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM UNSW   v   Sydney David Phillips South  
14 Nov 20 10:30AM, 21 Nov 20 10:30AM Western Suburbs   v   Sutherland Pratten Park  
Round 7 2-Day Match
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Bankstown   v   Campbelltown-Camden Bankstown Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Eastern Suburbs   v   Blacktown Mounties Waverley Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Fairfield-Liverpool   v   UNSW Rosedale Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Gordon   v   St George Chatswood Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Hawkesbury   v   Sydney University Owen Earle Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Mosman   v   Western Suburbs Allan Border Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Northern District   v   Manly-Warringah Mark Taylor Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Randwick Petersham   v   UTS North Sydney  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Sutherland   v   Penrith Glenn McGrath Oval  
28 Nov 20 10:30AM, 5 Dec 20 10:30AM Sydney   v   Parramatta Drummoyne Oval  
Round 8 2-Day Match
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Blacktown Mounties   v   Hawkesbury Joe McAleer Reserve  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Campbelltown-Camden   v   Manly-Warringah Raby Oval 1  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Eastern Suburbs   v   Sydney Waverley Oval  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Gordon   v   UTS North Sydney Chatswood Oval  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Parramatta   v   Sydney University Old Kings Oval  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Penrith   v   Fairfield-Liverpool Howell Oval  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Randwick Petersham   v   Mosman  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM St George   v   Bankstown Hurstville Oval  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM UNSW   v   Sutherland David Phillips South  
12 Dec 20 10:30AM, 19 Dec 20 10:30AM Western Suburbs   v   Northern District Pratten Park  
Round 9 One-Day Match (also 1st Grade Limited-Overs Cup Round 4)
9 Jan 21 10:00AM Fairfield-Liverpool   v   St George Rosedale Oval  
9 Jan 21 10:00AM Hawkesbury   v   UNSW Owen Earle Oval  
9 Jan 21 10:00AM Manly-Warringah   v   Eastern Suburbs Manly Oval  
9 Jan 21 10:00AM Mosman   v   Blacktown Mounties Allan Border Oval  
9 Jan 21 10:00AM Northern District   v   Gordon Mark Taylor Oval  
9 Jan 21 10:00AM Parramatta   v   Bankstown Old Kings Oval  
9 Jan 21 10:00AM Sutherland   v   Sydney Glenn McGrath Oval  
9 Jan 21 10:00AM Sydney University   v   Penrith University Oval, Sydney University  
9 Jan 21 10:00AM UTS North Sydney   v   Campbelltown-Camden North Sydney Oval  
9 Jan 21 10:00AM Western Suburbs   v   Randwick Petersham Pratten Park  
Round 10 One-Day Match (also 1st Grade Limited-Overs Cup Round 5)
16 Jan 21 10:00AM Bankstown   v   Northern District Bankstown Oval  
16 Jan 21 10:00AM Blacktown Mounties   v   Sydney University Joe McAleer Reserve  
16 Jan 21 10:00AM Campbelltown-Camden   v   Western Suburbs Raby Oval 1  
16 Jan 21 10:00AM Fairfield-Liverpool   v   Sutherland Rosedale Oval  
16 Jan 21 10:00AM Penrith   v   Parramatta Howell Oval  
16 Jan 21 10:00AM Randwick Petersham   v   Gordon  
16 Jan 21 10:00AM St George   v   Mosman Hurstville Oval  
16 Jan 21 10:00AM Sydney   v   Hawkesbury Drummoyne Oval  
16 Jan 21 10:00AM UNSW   v   Eastern Suburbs David Phillips South  
16 Jan 21 10:00AM UTS North Sydney   v   Manly-Warringah North Sydney Oval  
Round 11 2-day Match (Saturday/Sunday).
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Bankstown   v   Sydney Bankstown Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Eastern Suburbs   v   Northern District Waverley Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Gordon   v   Penrith Chatswood Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Manly-Warringah   v   Blacktown Mounties Manly Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Parramatta   v   Hawkesbury Old Kings Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM St George   v   Western Suburbs Hurstville Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Sutherland   v   Randwick Petersham Glenn McGrath Oval  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM Sydney University   v   Campbelltown-Camden University Oval, Sydney University  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM UNSW   v   Mosman David Phillips South  
23 Jan 21 10:30AM, 24 Jan 21 10:30AM UTS North Sydney   v   Fairfield-Liverpool North Sydney Oval  
Round 12 2-Day Match
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Blacktown Mounties   v   Campbelltown-Camden Joe McAleer Reserve  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Fairfield-Liverpool   v   Bankstown Rosedale Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Gordon   v   Sutherland Chatswood Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Hawkesbury   v   UTS North Sydney Owen Earle Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Mosman   v   Eastern Suburbs Allan Border Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Northern District   v   Parramatta Mark Taylor Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Penrith   v   UNSW Howell Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Randwick Petersham   v   Sydney University  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Sydney   v   St George Drummoyne Oval  
30 Jan 21 10:30AM, 6 Feb 21 10:30AM Western Suburbs   v   Manly-Warringah Pratten Park  
Round 13 2-Day Match
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Bankstown   v   Gordon Bankstown Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Campbelltown-Camden   v   Penrith Raby Oval 1  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Eastern Suburbs   v   Western Suburbs Waverley Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Mosman   v   Fairfield-Liverpool Allan Border Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Parramatta   v   Manly-Warringah Old Kings Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM St George   v   Sydney University Hurstville Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Sutherland   v   Hawkesbury Glenn McGrath Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM Sydney   v   Blacktown Mounties Drummoyne Oval  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM UNSW   v   Randwick Petersham David Phillips South  
13 Feb 21 10:30AM, 20 Feb 21 10:30AM UTS North Sydney   v   Northern District North Sydney Oval  
Round 14 2-Day Match
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Blacktown Mounties   v   Penrith Joe McAleer Reserve  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Campbelltown-Camden   v   UNSW Raby Oval 1  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Fairfield-Liverpool   v   Eastern Suburbs Rosedale Oval  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Gordon   v   Sydney Chatswood Oval  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Manly-Warringah   v   Sutherland Manly Oval  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Northern District   v   St George Mark Taylor Oval  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Randwick Petersham   v   Hawkesbury  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Sydney University   v   Bankstown University Oval, Sydney University  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM UTS North Sydney   v   Mosman North Sydney Oval  
27 Feb 21 10:30AM, 6 Mar 21 10:30AM Western Suburbs   v   Parramatta Pratten Park  
Round 15 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side).
13 Mar 21 10:00AM Blacktown Mounties   v   Bankstown Joe McAleer Reserve  
13 Mar 21 10:00AM Fairfield-Liverpool   v   Western Suburbs Rosedale Oval  
13 Mar 21 10:00AM Gordon   v   Eastern Suburbs Chatswood Oval  
13 Mar 21 10:00AM Hawkesbury   v   Campbelltown-Camden Owen Earle Oval  
13 Mar 21 10:00AM Northern District   v   UNSW Mark Taylor Oval  
13 Mar 21 10:00AM Penrith   v   Mosman Howell Oval  
13 Mar 21 10:00AM St George   v   Parramatta Hurstville Oval  
13 Mar 21 10:00AM Sydney   v   Randwick Petersham Drummoyne Oval  
13 Mar 21 10:00AM Sydney University   v   Manly-Warringah University Oval, Sydney University  
13 Mar 21 10:00AM UTS North Sydney   v   Sutherland North Sydney Oval  
QUALIFYING FINALS 2-day Match (Saturday/Sunday).
20 Mar 21 10:00AM, 21 Mar 21 10:00AM TBD v TBD  
20 Mar 21 10:00AM, 21 Mar 21 10:00AM TBD v TBD  
20 Mar 21 10:00AM, 21 Mar 21 10:00AM TBD v TBD  
SEMI FINALS 2-day Match (Saturday/Sunday).
27 Mar 21 10:00AM, 28 Mar 21 10:00AM TBD v TBD  
27 Mar 21 10:00AM, 28 Mar 21 10:00AM TBD v TBD  
FINAL 3-day Match (Saturday/Sunday/Monday).
3 Apr 21 10:30AM, 4 Apr 21 9:30AM, 5 Apr 21 9:30AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 3 Oct 20 4:31PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.